TRANSPORTABLE CONTAINER BOX 39L CL
Drop Off (Courier Service)
Furniture Delivery with Assembly
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250842216400 |
| Color | CLEAR |
| Size | W38.8 x D24.6 x H26cm |
| Materials | POLYPROPYLENE |
| Weight | 0.82kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W39.8 x D25.6 x H27cm |
| Package Weight | 1.32kg |
| Made In | Japan |
- Easy to carry with a handle
[Size (approx.)]
External dimensions: Width 38.6× Depth 24.6× Height 26 cm
(height when using handle: 30.1 cm)
Inner dimensions: Width 32.9× Depth 21× Height 23.5 cm
[ Handle Load Capacity (Approx.) 4kg
[Precautions for Handling]
●Do not place near a heat source. It can cause deformation and damage.
● Do not use as a stepping stone. Damage can cause falls and injuries.
●Do not use in unstable places or high places.
This product can be equipped with casters sold separately.