STEEL WAGON TROLLEY 3 BK
Contact Us
Original price
₱1,592.00
-
Original price
₱1,592.00
Original price
₱1,592.00
₱1,592.00
₱1,592.00
-
₱1,592.00
Current price
₱1,592.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250898093200 |
| Color | BLACK |
| Size | W46 x D31.5 x H89cm |
| Materials | STEEL |
| Weight | 5.95kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Need to Assemble |
| Assembly Time | 20mins |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W33 x D18 x H48cm |
| Package Weight | 7kg |
| Made In | CHINA |
●Can be used anywhere in the house and keeps things neat and tidy
●Simple size steel wagon
●For storage around the kitchen
●For storage in children's rooms
●Comes with a convenient accessory compartment
Adjust the height to neatly store A4 files
※Depth is different from the old model (Trolley 2).
●Trolley 2 (old model): Depth 38cm
●Height adjustable steel wagon Trolley: Depth 31.5cm
[Customer assembly required]
●Estimated assembly time (1 person): Approximately 20 minutes
※Since the racks are different sizes, the shelves may not fit if they are not installed according to the English initials.
[Size (approx.)]
Width 46 x Depth 31.5 x Height 89 cm
[Load capacity (approx.)]
Per shelf: 5kg
Accessory compartment: 1kg
[Material]
Body: Steel
Casters: Polypropylene