REVERSIBLE COMFORTER N COOL SP Q GY S2502
Original price
₱3,199.00
-
Original price
₱3,199.00
Original price
₱3,199.00
₱3,199.00
₱3,199.00
-
₱3,199.00
Current price
₱3,199.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2115100051840 |
| Color | LIGHT2 GRAY |
| Size | W200 x D200 x H1cm |
| Materials | Nylon polyethylene |
| Weight | 2.3kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W29 x D25 x H20cm |
| Package Weight | 2kg |
| Made In | CHINA |
Queen size
[Nitori's Cool-to-the-touch (N Cool Super)] Lining:
●Cool-to-the-touch (lining)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Deodorizing (filling)
●Uses dehumidifying cotton (padding)
●Can be used on both sides
■Composition
: Fabric: 100% Polyester
Filling: 80% Polyester, 20% Synthetic Fiber (Acrylate)
Lining: 55% Composite Fiber (Nylon/Polyethylene), 45% Nylon
■Machine washable (use a net)