REVERSIBLE COMFORTER N COOL SP D RO S2502
Original price
₱2,699.00
-
Original price
₱2,699.00
Original price
₱2,699.00
₱2,699.00
₱2,699.00
-
₱2,699.00
Current price
₱2,699.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2115100051918 |
| Color | MIDDLE GRAYISH ROSE |
| Size | W180 x D190 x H1cm |
| Materials | Nylon polyethylene |
| Weight | 1.5kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W29 x D20 x H25cm |
| Package Weight | 1.5kg |
| Made In | CHINA |
Double Size
[Nitori's Cool-Touch Fabric (N-Cool Super)]
●Cool-touch fabric (lining)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Deodorizing (filling)
●Uses moisture-absorbing cotton (padding)
●Can be used on both sides
■Composition
Outer fabric: 100% polyester
Filling: 80% polyester, 20% synthetic fiber (acrylate)
Lining: 55% composite fiber (nylon/polyethylene), 45% nylon
■Machine washable (use a laundry net)