PET BED N-COOL WSP L-SQUARE GY S244
Original price
₱1,259.00
-
Original price
₱1,259.00
Original price
₱1,259.00
₱1,259.00
₱1,259.00
-
₱1,259.00
Current price
₱1,259.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250756725800 |
| Color | LIGHT2 GRAY |
| Size | W75 x D50 x H12cm |
| Materials | NYLON |
| Weight | 0.91kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W75 x D50 x H12cm |
| Package Weight | 0.91kg |
| Made In | CHINA |
[Nitori's Cooling Fabric (N-Cool Double Super)]
Patterned and plain fabrics
● Antibacterial and deodorizing (patterned and plain fabrics)
● Sustained cooling (cushion outer fabric)
● Deodorizing treatment (cushion outer fabric)
■ Composition
Patterned fabric: 100% nylon
Plain fabric: 50% nylon, 25% rayon, 25% composite fiber (nylon/polyethylene)
Lining: 100% polyester
Filling: 100% polyester padding
Inner fabric: 100% polypropylene
[Size (approx.)]
65 x 90 cm
■ Machine washable (use a laundry net)