N-CLICK OPTIONAL CASTER 4-PCS WH
Sale
Original price
₱380.00
Original price
₱380.00
-
Original price
₱380.00
Original price
₱380.00
Current price
₱304.00
₱304.00
-
₱304.00
Current price
₱304.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
E-mail us for more details.
Spec/Size
| Product Code | 250879135300 |
| Color | WHITE |
| Size | 6 x 6 x 6.2cm |
| Materials | Steel,polypropylene |
| Weight | 0.1kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Need to Assemble |
| Assembly Time | 20Min |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 15 x 7.5 x 28cm |
| Package Weight | 0.43kg |
| Made In | CHINA |
The casters can be mounted vertically or horizontally. When mounting casters for horizontal installation, be sure to attach reinforcing casters (sold separately).
●Nクリックシリーズ商品のみに使用可能(レギュラー、ワイド、ディープ)
●縦置き、横置きに取付可
●キャスターは回転式ではございません※横置きでキャスターを取り付ける場合は必ず別売品の補強キャスターも取り付けてください。転倒や破損の原因になります。