MY BAG MO L KD003
Contact Us
Original price
₱149.00
-
Original price
₱149.00
Original price
₱149.00
₱149.00
₱149.00
-
₱149.00
Current price
₱149.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250586078300 |
| Color | Mocha |
| Size | W55 x D35 x H42cm |
| Materials | polypropylene |
| Weight | 0.15kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W57 x D37 x H44cm |
| Package Weight | 0.65kg |
| Made In | VIET NAM |
■Material: Polypropylene
*Made with 50% recycled materials (excluding handles)
■Size (approx.): 55cm W x 35cm D x 42cm H
■Weight capacity (approx.): 10kg
[Handling Precautions]
●Since recycled materials are used, discoloration, roughness, wrinkles, and odors may occur.
●Sizing may vary slightly due to stitching.
●This product is not washable.
●It is not waterproof.
Do not pour liquids or ice directly into the container.
●Do not store the container or its contents wet. This may cause mold or mildew.
●Do not use atures, or in direct sunlight .
●Color may fade or transfer due to sweat or usage conditions.
●Do not put food that is not in a container or packaging directly into the container.
●Do not put pointed or sharp objects directly into the container.
This may tear the fabric.
*"Deco Home" is an interior goods store created by Nitori. We offer a wide range of products, from everyday items to accent pieces for your room, all with high quality and design, all at affordable prices.