LAPTOP FOLDING TABLE LX14830BK
Drop Off (Courier Service)
Furniture Delivery with Assembly
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250876114700 |
| Color | BLACK |
| Size | W53.5 x D30 x H22.5cm |
| Materials | MDF |
| Weight | 1.7kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W54.5 x D31 x H23.5cm |
| Package Weight | 2.2kg |
| Made In | CHINA |
●There are grooves, so you can stand tablets and other items
[Customer assembly]
●No tools required
[Size (approx)]
Table size: 48×30cm
Table size: Width 53.5× Depth 30× Height 22.5cm
Groove size: Length 28 cm× width 1.5 cm
[Deck surface material]
Synthetic resin decorative fiberboard (melamine resin)
[Surface treatment]
Top plate: None
Pipe: Epoxy resin (powder coating)
[Precautions for handling]
●Do not open and close the operation while placing your hand on the moving part.
● Do not sit on a table, climb on, or use as a step stool.
● Cushion floors, flooring, and tatami floors may be scratched. If you use it, please use it with a carpet to prevent scratches on the floor surface.
●Please use it indoors.
● Do not place heated pots, boiling kettles, etc. directly on the table.
●Do not use or store near fire or stoves.
●Do not use or store in places where it will be hot or exposed to direct sunlight.
●Do not use or store in a humid or damp place.