ICY KET N COOL S WH S2401
Original price
₱449.00
-
Original price
₱449.00
Original price
₱449.00
₱449.00
₱449.00
-
₱449.00
Current price
₱449.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250758650900 |
| Color | WHITE |
| Size | W140 x D190 x H.5cm |
| Materials | POLYESTER/NYLON |
| Weight | 0.62kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W14 x D9 x H22cm |
| Package Weight | 0.65kg |
| Made In | CHINA |
Single size
[Nitori's Cool-to-the-touch (N-Cool)] Lining:
●Cool-to-the-touch (lining)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Indoor drying odor suppression (lining)
●Water-absorbing and quick-drying (outer and lining)
●Machine washable
●Can be used on both sides
■Composition
: Fabric: 100% polyester
Lining: 70% polyester, 30% nylon
■Machine washable (use a net)