FREESTANDING KITCHEN PANEL2 WH SK07
Original price
₱1,799.00
-
Original price
₱1,799.00
Original price
₱1,799.00
₱1,799.00
₱1,799.00
-
₱1,799.00
Current price
₱1,799.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2111200007107 |
| Color | PURE WHITE |
| Size | W56.1 x D23 x H44.5cm |
| Materials | STEEL PP |
| Weight | 1.53kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W57.1 x D24 x H45.5cm |
| Package Weight | 2.03kg |
| Made In | Japan |
●A magnetic panel that can be used in various kitchen settings
●When using it close to a wall, the rear part of the legs can be removed.
*This product is the panel (main body + legs) only.
[Load capacity (approx.)]
10kg
[Material]
Steel, polypropylene, silicone rubber
[Care instructions]
●Do not use boiling water, alcohol disinfectant, or bleach.
●Do not soak in water for a long time.
●Do not use in a dishwasher.
●Do not use chemicals such as thinner or benzene.
[Handling precautions]
●Do not use near fire.
●To prevent tipping, do not use anything exceeding the load capacity.
●Always use on a flat surface.