FOLDING TABLE WITH POCKET WW FT1
Drop Off (Courier Service)
Furniture Delivery with Assembly
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250876107700 |
| Color | WHITE WASH |
| Size | W75 x D51 x H92cm |
| Materials | PB |
| Weight | 5.5kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W76 x D52 x H93cm |
| Package Weight | 6kg |
| Made In | CHINA |
●Can be used widely on the desk by storing stationery, etc.
●It folds down to a slim size, making it easy to store in gaps
●It can also be used as a table for studios and single people
[Size (approx.)]
Unfolded: Width 75× Depth 51× Height 92cm
Height to the top plate: 70 cm
Top size: 70×45 cm
[Material]
Printing paper decorative fiberboard, steel, felt