DUST BIN SQUARE BK LUCLAIRE CV
Original price
₱879.00
-
Original price
₱879.00
Original price
₱879.00
₱879.00
₱879.00
-
₱879.00
Current price
₱879.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250845120400 |
| Color | BLACK |
| Size | W20.2 x D20.2 x H31.8cm |
| Materials | PP/PS |
| Weight | 0.88kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W21.2 x D21.2 x H32.8cm |
| Package Weight | 1.38kg |
| Made In | Japan |
●Double-layered structure makes it difficult to see the bag inside
●Set the garbage bag in the main body and put the cover on for a neat appearance.
●Contains antibacterial silver ions (cover and container).
●Contains deodorizer (container) .
●Made with 20% recycled materials.
[Capacity (approx.)]
6.6L
[Main body size (approx.)]
Width 20.2 x Depth 20.2 x Height 31.8cm
[Suitable garbage bag size (approx.)]
Width 320 x Height 450mm or more
[Material]
Cover: Polypropylene, Polystyrene
Container: Polypropylene
[Heat resistance temperature]
Cover: 70℃
Container: 110℃
[Cold resistance temperature]
-20℃
[Handling precautions]
●If dirt remains on the surface, the deodorizing effect will not be fully exerted.
●The deodorizing effect does not completely remove odors.
●If dirt is attached to the surface, the antibacterial effect will not be exerted.