DESSERT SPOON IC104
Contact Us
Original price
₱149.00
-
Original price
₱149.00
Original price
₱149.00
₱149.00
₱149.00
-
₱149.00
Current price
₱149.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2111100002813 |
| Color | Silver |
| Size | W19.7 x D3.6 x H2.3cm |
| Materials | stainless steel |
| Weight | 0.07kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W22 x D6 x H4cm |
| Package Weight | 0.57kg |
| Made In | INDIA |
[Material]
●Stainless steel
[Other Specifications]
●Microwave: Cannot be used
●Dishwasher: Can be used
●Gas stove: Cannot be used
●Oven: Cannot be used
[Handling Precautions]
●Do not use for purposes other than its intended use (eating).
●When using for the first time, wash thoroughly with a sponge and mild kitchen detergent, then rinse.
●Check that there is no damage or deformation. Do not use if damaged or deformed.
●Do not place near a fire or in a high-temperature location. Avoid direct contact with flame.
●Store out of direct sunlight.
●Store in a safe place out of reach of children.
●Do not apply excessive force, as this may cause deformation or damage.
●After use, wash thoroughly with mild kitchen detergent, wipe off any moisture with a dry cloth, and store in a dry place.
●Do not leave the product dirty or wet, or soak in water for long periods of time. Do not soak in water.
●Do not leave the product in contact with metals such as iron, as this may cause rust.
●Cannot be used in a microwave.