CLOTHES ORGANIZER/PARTITION RT7035 3CELL
Contact Us
Original price
₱649.00
-
Original price
₱649.00
Original price
₱649.00
₱649.00
₱649.00
-
₱649.00
Current price
₱649.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250849023200 |
| Color | WHITE |
| Size | W70 x D35 x H30cm |
| Materials | NON-WOVEN |
| Weight | 1.32kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W71 x D36 x H31cm |
| Package Weight | 1.82kg |
| Made In | CHINA |
●Features a large transparent window for easy viewing of contents.
●Front-opening type for easy access
[Storage capacity]
Approximately 15-20 sweaters/sweatshirts.
[Size (approx.)]
Width 70 x Depth 35 x Height 30 cm.
[Material]
Outer fabric: Non-woven
fabric. Core material: Paper, polypropylene.
Window: EVA resin .
[Handling precautions]
●Do not wash, wipe with water, or iron.
●To prevent fading and damage to the fabric due to light, do not place in direct sunlight.
●Do not place near fire or in direct exposure to hot air.
●Ensure that items are thoroughly dry and clean before storing.
●When carrying, always hold the two handles on the side of the storage bag with both hands.
●Do not pull the handles too hard.
●Do not pull the storage bag out with items placed on top of it.
●Due to the characteristics of non-woven fabric, it may tear if pulled too hard, so please be careful.
●When opening and closing the zipper, do not pull it forcefully; open and close it straight. Also, when closing, bring the zippers close together to avoid putting strain on them.