ADD BEADS L BS-02
Contact Us
Original price
₱899.00
-
Original price
₱899.00
Original price
₱899.00
₱899.00
₱899.00
-
₱899.00
Current price
₱899.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2113300012623 |
| Color | White |
| Size | W65 x D65 x H10cm |
| Materials | polyester |
| Weight | 0.82kg |
| Warranty | 1 Year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W66 x D66 x H15cm |
| Package Weight | 1.3kg |
| Made In | CHINA |
● Simply place it on top of the main body to restore volume.
■ Composition
Outer fabric: 100% polyester
Filling: Polystyrene (expanded beads).
*Handling precautions
● Always use together with the "Large Bead Sofa."
● Do not use this product alone.
● If the cover is damaged and beads leak out, do not use.
● If beads get into your eyes or nose, rinse thoroughly with running water.
● If beads are inhaled, consult a doctor.
● Do not remove the beads or wash the main body.