4WAY LIGHT CX-J6 WH
Contact Us
Original price
₱1,490.00
-
Original price
₱1,490.00
Original price
₱1,490.00
₱1,490.00
₱1,490.00
-
₱1,490.00
Current price
₱1,490.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2113400003736 |
| Color | white |
| Size | W12.5 x D12.5 x H37.8cm |
| Materials | PC, ABS, steel |
| Weight | 0.65kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W14 x D14 x H39cm |
| Package Weight | 1.15kg |
| Made In | CHINA |
●Finger light, clip light, stand light, wall light (4 ways)
●When using as a stand light, the cord can be fastened with a clip
●3 levels of dimming
●USB rechargeable
*USB power adapter not included.
[Size (approx.)]
Light/Diameter 7.2 x Height 12.2cm
Stand/Diameter 12.5 x Height 37cm
Clip/Width 7.7 x Depth 11.4 x Height 6.6cm
Magnet/Diameter 3.5 x Height 2.9cm
[Weight (approx.)]
Light/0.14kg Stand/0.4kg
Clip/0.09kg Magnet/0.04kg
[Other specifications]
●Main materials: ABS resin, polycarbonate, steel
●Input voltage/current: DC5V 1A
●Rated power consumption: 4.5W (maximum lighting and USB power supply)
●Dimming levels: 3
●Specific energy consumption efficiency: 32.2lm/W
●Total luminous flux (approx.): 145lm
●Built-in battery: Lithium-ion battery 3.6V
●Built-in battery capacity: 2000mAh
●Charging time (approx.): 7 hours
●Continuous lighting time (approx.): 4 hours (maximum brightness), 70 hours (minimum brightness)
●Usage temperature: -10°C to 35°C
●LED light source life (approx.): 40,000 hours (*)
●Accessories: USB cable (length: approx. 1.5m)
(*) LED light source life is estimated as the total lighting time until the light no longer lights up or until the total luminous flux drops to 70% of the initial value, whichever is shorter.
Product life is not guaranteed. Product life will vary depending on usage.
*USB power adapter sold separately.
USB power adapter is not included.
If using from an outlet, please purchase a power adapter with a USB port separately.