STEEL PANEL 2020 WH 2-PCS YH66
Contact Us
Original price
₱999.00
-
Original price
₱999.00
Original price
₱999.00
₱999.00
₱999.00
-
₱999.00
Current price
₱999.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250898826600 |
| Color | PURE WHITE |
| Size | W20 x D0.5 x H20cm |
| Materials | STEEL/CORK |
| Weight | 0.1kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W21 x D2.2 x H25cm |
| Package Weight | 0.13kg |
| Made In | SOUTH KOREA |
●2 steel panels, 10 adhesive tapes included
●You can attach magnets anywhere just by sticking them on the wall
●You can cut it with scissors and arrange it as you like
●You can also fold it and attach it to a corner
※This product is not intended to be peeled off and reused after pasting.
※When removing it, the product may bend, the double-sided tape may leave marks on the wall (or wallpaper), and the wallpaper may peel off.
[Size (approx.)]
200mm x 200mm
[Material]
Iron (color coating), cork
[Handling precautions]
●This product is for indoor use only.
●The adhesive strength of the magnet varies depending on the type and size of the magnet. Please check before use.
●Please stick this product to a place where the entire sheet is in contact. If you stick it to an uneven, warped, or distorted surface, the product or the object to be attached may come off.
●When installing, press firmly and stick it. If pressure is not applied evenly over the entire surface, it may cause problems such as partial lifting and peeling.
●Please be careful not to attach heavy objects to the surface of this product or attach a large amount of magnets to it, as this product may peel off or the attached objects may fall off.
●Please check before actually attaching it, and use it in a place where it is not a problem if marks are left behind.
●Avoid using or storing in direct sunlight, in places with high temperatures and humidity, near fire, or outdoors.
●Please remove dirt and dust from the place where you will be applying this product before use. If dirt, dust, oil, etc. remain, it may hinder adhesion or cause the product to peel off in pieces.