RICE STORAGE CONTAINER 5KG
Contact Us
Original price
₱649.00
-
Original price
₱649.00
Original price
₱649.00
₱649.00
₱649.00
-
₱649.00
Current price
₱649.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 4549308554236 |
| Color | Other |
| Size | W25.5 x D38 x H13cm |
| Materials | PP resin |
| Weight | 0.73kg |
| Warranty | 1 Year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W27 x D40 x H15cm |
| Package Weight | 1.2kg |
| Made In | CHINA |
●Easy to use, with a height that fits easily into a kitchen drawer
●Includes a measuring cup that can measure both 1 cup of regular rice and 1 cup of pre-washed rice
●The sloped bottom makes it easy to take out rice even when the amount is low
●Recommended for storing large amounts of rice
[Size (approx.)]
Width 25.5 x Depth 38 x Height 13 cm
[Material]
PP resin