REVERSIBLE PADDED SHEET TOPPER N COOL SP Q BL S2502
Original price
₱2,249.00
-
Original price
₱2,249.00
Original price
₱2,249.00
₱2,249.00
₱2,249.00
-
₱2,249.00
Current price
₱2,249.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2115100051680 |
| Color | MIDDLE BLUE |
| Size | W155 x D200 x H1cm |
| Materials | Nylon polyethylene |
| Weight | 1.8kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W29 x D25 x H16cm |
| Package Weight | 1.6kg |
| Made In | CHINA |
Queen size
[Nitori's cooling touch (N Cool Super)] Outer fabric:
● Cool touch (outer fabric)
● Antibacterial and deodorizing (outer fabric)
● Deodorizing (lower padding layer)
● Uses dehumidifying cotton
● Can be used on both sides
■ Composition
Outer fabric: Composite fiber (nylon/polyethylene) 55%, nylon 45%
Filling: Upper layer 100% polyester, lower layer 65% polyester, synthetic fiber (acrylate) 35%
Lining: 100% polyester
■ Machine washable (use a net)
*This product is sold as a mattress pad only.