REVERSIBLE NCOOL BLANKET WSP S2514 LEAF Q
Contact Us
Original price
₱2,999.00
-
Original price
₱2,999.00
Original price
₱2,999.00
₱2,999.00
₱2,999.00
-
₱2,999.00
Current price
₱2,999.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2115100052526 |
| Color | LIGHT1 GRAY |
| Size | W200 x D200 x H1cm |
| Materials | NYLON POLYETHYENE |
| Weight | 1.5kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W13.5 x D17 x H22cm |
| Package Weight | 1.5kg |
| Made In | CHINA |
Queen size
[Nitori's Cool-to-the-Touch (N Cool Double Super)] Lining:
●Cool-to-the-Touch (lining)
●Sustained cooling (lining back PCM processing)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Pilling resistant (lining)
●Moisture-wicking and quick-drying (lining)
●Can be used on both sides
■Composition
Fabric: Pile 80% polyester, 20% rayon ;
Ground yarn 100% polyester;
Lining: 65% polyethylene, 30% nylon, 5% polyurethane (PCM processing)
■Machine washable (use a laundry net)