REVERSIBLE NCOOL BLANKET SP D BL S2502
Contact Us
Original price
₱2,249.00
-
Original price
₱2,249.00
Original price
₱2,249.00
₱2,249.00
₱2,249.00
-
₱2,249.00
Current price
₱2,249.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2115100051765 |
| Color | MIDDLE BLUE |
| Size | W180 x D190 x H1cm |
| Materials | Nylon polyethylene |
| Weight | 1.6kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W13.5 x D22 x H10cm |
| Package Weight | 1.05kg |
| Made In | CHINA |
Double Size
[Nitori's Cooling (N Cool)] Lining:
●Cooling (lining)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Can be used on both sides
■Composition
Fabric: 100% Polyester
Lining: 70% Polyester, 30% Nylon
■Machine washable (use a net)