REVERSIBLE COMFORTER N COOL WSP Q GY S2503
Original price
₱3,699.00
-
Original price
₱3,699.00
Original price
₱3,699.00
₱3,699.00
₱3,699.00
-
₱3,699.00
Current price
₱3,699.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2115100052182 |
| Color | LIGHT2 GRAY |
| Size | W200 x D200 x H1cm |
| Materials | SpandexNylon polyurethane |
| Weight | 1.6kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W29 x D25 x H21cm |
| Package Weight | 1.64kg |
| Made In | CHINA |
Queen Size
[Nitori's Cool-to-the-Touch (N Cool Double Super)] Lining:
●Cool-to-the-Touch (lining)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Deodorizing (filling)
●Dehumidifying cotton filling (padding)
●Water-absorbing and quick-drying (lining)
●Can be used on both sides
■Composition
Fabric: Pile 80% Polyester, 20%
Rayon Ground Yarn 100%
Polyester Lining: 65% Polyethylene, 30% Nylon, 5% Polyurethane
Nonwoven: 100% Polypropylene (PCM processed)
Filling: 80% Polyester, 20% Synthetic Fiber (Acrylate)
■Machine Washable (Use a Net)