FOLDABLE ACACIA SEASONING RACK SY02 WL
Contact Us
Original price
₱1,299.00
-
Original price
₱1,299.00
Original price
₱1,299.00
₱1,299.00
₱1,299.00
-
₱1,299.00
Current price
₱1,299.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 2111200000542 |
| Color | BLACK |
| Size | W33.3 x D14 x H22cm |
| Materials | Acacia /STEEL |
| Weight | 1.39kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | ASSEMBLED |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W35 x D16 x H24cm |
| Package Weight | 1.89kg |
| Made In | China |
●Store small items such as seasonings in one place
●As an interior accent
[Material]
Acacia, steel, stainless steel
[Size (approx.)]
External dimensions: 33.3 x 14 x 22 cm
Internal dimensions: 33.3 x 13 x 14.9 cm
[Handling Precautions]
●Do not use for any purpose other than its intended use.
●When assembling or installing, always do so on a stable, flat surface.
●Make sure all parts are securely attached before use.
●Do not place near fire, in a high temperature location, or in direct sunlight.
●Make sure there are no problems such as looseness before use.
●Do not place items that are easily dropped or damaged, or items that protrude from the shelf.
●When moving the unit after installation, do not drag it. Also, remove any items before moving it.
●Keep out of reach of children.
●Do not store wet, damp, or hot items in the unit. This may cause deformation or deterioration.