CLOTHES ORGANIZER/PARTITION RT7050 4CELL
Original price
₱779.00
-
Original price
₱779.00
Original price
₱779.00
₱779.00
₱779.00
-
₱779.00
Current price
₱779.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250849023300 |
| Color | WHITE |
| Size | W70 x D50 x H30cm |
| Materials | NON-WOVEN |
| Weight | 1.47kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W71 x D51 x H31cm |
| Package Weight | 1.97kg |
| Made In | CHINA |
●Features a transparent window for easy viewing of contents
●Ample storage space
●Can be used without dividers.
[Size (approx.)]
Width 70 x Depth 50 x Height 30 cm
[Number of dividers]
4 compartments
[Storage capacity]
Sweaters/sweatshirts: (approx.) 20-30 pieces
[Material]
Outer fabric: Non-woven
fabric Core material: Paper, polypropylene
Window: EVA resin
[Handling precautions]
●Do not wash, wipe with water, or iron.
●To prevent fading and damage to the fabric due to light, do not place in direct sunlight.
●Do not place near fire or in direct exposure to hot air.
●Ensure that items are thoroughly dry and clean before storing.
●When carrying, always hold the two handles on the side of the storage bag with both hands.
●Do not pull the handles too hard.
●Do not pull out the storage bag with items placed on top of it.
●Due to the characteristics of non-woven fabric, it may tear if pulled too hard, so please be careful.
●When opening and closing the zipper, do not pull it forcefully, but open and close it straight. Also, when closing, please bring the zippers close together to avoid putting strain on them.