PC PINCH WITH STRING 5P LI03
Drop Off (Courier Service)
Furniture Delivery with Assembly
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250850096600 |
| Color | Clear |
| Size | W1.9 x D3.8 x H19.5cm |
| Materials | Polycarbonate Silicone |
| Weight | 0.01kg |
| Warranty | 1 YEAR |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W5 x D5 x H20cm |
| Package Weight | 0.5kg |
| Made In | China |
●Durable, break-resistant, and easy-to-grip clips
●Made of polycarbonate with approximately twice the strength
*Approximately twice the strength of our polypropylene products
●Opens with light force, easy to grip
●Easy to attach and difficult to detach
●Comes with a soft yet durable cord
●The cord has a button closure for easy attachment and removal from rods, etc.
[Quantity]
5 pieces
[Product size (approx.)]
Per piece: 1.9 x 3.8 x 19.5 cm (including cord)
[Applicable size (approx.)]
Pipe diameter: Up to 30 mm
[Load capacity (approx.)]
Per piece: 250 g
[Material]
Body: Polycarbonate
Spring: Metal (steel)
Cord: Silicone rubber