TRI-POLE HANGER W/BAG SHELF MBR/BK SR02
Contact Us
Original price
₱1,999.00
-
Original price
₱1,999.00
Original price
₱1,999.00
₱1,999.00
₱1,999.00
-
₱1,999.00
Current price
₱1,999.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Spec/Size
| Product Code | 250807097900 |
| Color | MIDDLE BROWN |
| Size | W44.5 x D44.5 x H181cm |
| Materials | STEEL/PARTICLE BOARD |
| Weight | 4.05kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W45.5 x D45.5 x H182cm |
| Package Weight | 4.55kg |
| Made In | CHINA |
[Customer Assembly Required]
●Assembly time (2 or more people): Approximately 30 minutes
●Phillips screwdriver required
[Load capacity (approx.)]
Upper shelf (small): 1.5kg
Lower shelf (large): 3kg
Hook: 2.5kg (per hook)
[Material]
Body: Steel
Shelves: Particleboard