SYSTEMDESK KP509N WW/WH
Original price
₱3,499.00
-
Original price
₱3,499.00
Original price
₱3,499.00
₱3,499.00
₱3,499.00
-
₱3,499.00
Current price
₱3,499.00
Find out more on:
×
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
Shipping Type:
Drop Off (Courier Service)
Drop Off (Courier Service)
Shipping Fee
Metro Manila
PHP 400.00
Other 81 Regions
PHP 800.00
Shipping Type:
Furniture Delivery with Assembly
Furniture Delivery with Assembly
Shipping Fee
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
*Base on Postcode Coverage:
zone A, zone B & zone C
Metro Manila
PHP 2,000.00
Bulacan & Rizal
PHP 2,250.00
Cavite & Laguna
PHP 2,500.00
**Please refer further shipping info page on zone A, zone B & zone C
PRE ORDER:
This item is available for pre-order. Estimated delivery lead time is up to 2-3 months or more.
Contact us for more details.
Spec/Size
| Product Code | 2110700074046 |
| Color | Whitewash/White |
| Size | Width 101 x Depth 52.5 x Height 122cm |
| Materials | Synthetic resin decorative particle board |
| Weight | 11.5kg |
| Warranty | 1Year |
| Assembly Type | Need to Assemble |
| Assembly Time | 30Mins |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | Width 119 x Depth 59 x Height 9cm |
| Package Weight | 13kg |
| Made In | CHINA |
This simple and user-friendly system desk is compact yet offers excellent storage capacity.
The shelves can be rearranged to either the left or right side, allowing you to freely position them to suit your room layout and make the most of your space.
The tabletop is made of highly durable synthetic resin-coated particleboard, ensuring long-lasting and reliable use.
Furthermore, the legs are equipped with adjusters to prevent wobbling on the floor and provide excellent stability.